Translate

úterý 27. října 2015

V poločase... aneb Vzpomínka na 9. PPM č. 1

Můj patchworkový život už skoro 10 let tepe v rytmu pražské patchworkové výstavy... Koloběh je přibližně následující: podzim – s pocitem, že čas se krátí, začínám vymýšlet a šít projekty, které chci prezentovat na výstavě... zima – panika i úsilí vrcholí, ještě nenačaté projekty jsou odloženy na neurčito... jaro – těšení před výstavou, výstava, hodnocení výstavy... léto – líné přemýtání o nových projektech s vědomím, že času je dost... :)
   Poslední devátý ročník byl pro náš Klub tradičního patchworku při Bohemia patchwork clubu, který se schází jednou za měsíc pod vedením Květy Sudové, výjimečný i tím, že jsme vystavovaly společný quilt. Zatímco rok před tím to byla kolekce nazvaná Malý český quilt, letos několik členek našeho klubu vystavovalo klasický quilt baltimorské aplikace. Nápad vznikl právě díky 8. ročníku PPM, který měl jako téma pro klasický quilt aplikaci... Sešla se krásná kolekce quiltů, ale jedno nám tam všem chybělo - baltimor...!
   Pro klubový quilt byla zakoupena jemně smetanová podkladová látka a obyčejné jednobarevné látky červená a zelená s tím, že je možné na aplikace použít i jiné odstíny těchto barev a výjimečně doplňkové barvy. Každá z nás pak ušila a prošila jeden blok a jeden díl bordury, v rozích bordurových bloků i quiltu jsou pak joja a řasené kytičky z červené látky. Díky ocenění poroty jsme získaly 500 Kč na nákup látek, které jsme využily na další společný projekt, se kterým se chceme zúčastnit 10. jubilejního ročníku PPM.
   Přispěla jsem blokem vpravo dole.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...