Translate

úterý 22. prosince 2015

Scrapová výměna – a co dál...?

V pátek jsme u Lady měly poslední letošní setkání našeho pražského Klubu tradičního patchworku. Na minulé schůzce jsem ukazovala, jak si připravovat látky na scrapovou deku (či jiný projekt), napsala jsem také články sem do blogu. Zároveň jsem kolegyním z klubu navrhla, že kdo chce, může na příště přinést kousky látek 2,5"x10" (nebo 7x26 cm – pokud má někdo k palcům odpor).
   A co se z takových kousků dá ušít? Pokud pruhy nařežete na čtverce 2,5"x2,5", můžete ušít polštář nebo deku technikou používanou na watercolor quilty. Pěkný návod najdete například ZDE.

Tuto deku jsem ušila z charm packů batikovaných látek
  Druhou z mnoha možností je seskládat čtverce po devíti, tedy nine patch. Tento blok patří k základním stavebním kamenům mnoha vzorů. Oblíbený je například tzv. split nine patch, který se do deky kombinuje podobně jako blok log cabin. Podrobný návod u Bonnie K. Hunter ZDE.
   Další využití v podstatě jednoduchém vzoru je tento návod u Bonnie ZDE – Star struck. Tady se využívají obdélníky 4,5"x2,5", ze kterých se odšívají rohy. Při této velikosti odšitého rohu můžete získat ještě bonusový čtverec ze dvou trojúhelníků. Při této fintě se nejdříve na odšívaný roh položí čtverec a po jeho diagonále se vede šev, přebývající látka směrem ven se pak odstřihává. Vy si ale připravíte trojúhelníkovou šablonku z přepůleného dvoupalcového čtverce a nakreslíte si od kraje ještě jednu čáru, po které také vedete šev. Látka se pak odstřihává mezi švy... Proč vyhazovat tak velké kousky? :o)))  

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...