Translate

úterý 26. ledna 2016

BLOKY *1* – úvod

Rozhodla jsem se uvést další rubriku, ke které mne inspirovala jedna skvělá kniha. Tou je "Encyklopedia Of Pieced Quilt Patterns" od Barbary Brackman. Byla to jedna z prvních knih o patchworku, které jsem si kdy pořídila – a rozhodně je nejobsáhlejší. Kniha je koncipována jako klíč k vyhledávání názvů jednotlivých bloků podle tvaru a složení, za každým uvedeným názvem je navíc připsán i zdroj (kdy a kde byl blok zmíněn, uveřejněn, popsán). Mým cílem je prokousat se touto velmi tlustou knihou a najít na internetu obrázky quiltů ušitých z jednotlivých uvedených bloků; zjistit, jaká jména se používají, která zapadla – či se používají pro úplně jiný blok; a třeba i najít či vymyslet návod na ušití... Věřím, že to bude nesmírně zajímavá cesta po světě klasického patchworku.
   Budu používat členění a číslování bloků z této knihy, abych se na té dlouhé cestě neztratila, ale nevylučuji různé odbočky či zkratky...
   Uvítám jakékoliv připomínky, ať už k použitým názvům či způsobu šití. Ráda také uveřejním fota quiltů z vaší galerie s příslušným vzorem.


AKTUALIZACE: 1.3.2016 
Teprve při psaní šestého dílu "bloků" jsem zjistila, že autorka encyklopedie Barbara Brackman se na svém blogu blokům také občas věnuje. Těží ze své opravdu hluboké studnice plné starých quiltů, fotografií a příběhů a přidává vzory v encyklopedii neuvedené, a také ty, které sice patří jinam, ale s uváděnými vzory souvisí. Přidám tedy k jednotlivým dílům svého seriálu odkaz na její související články.

1 komentář:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...