Translate

čtvrtek 2. června 2016

Narciska

Tuto narcisku ušila Lenka Haráková


Uvnitř článku najdete návod na tuto krásnou narcisku, kterou můžet použít na brož, či našít na tašku. Na poslední schůzce BPK v pátek 27.5. nám její ušití předvedla Květa Sudová.

Snažila jsem se postup nafotit co nejlépe. Co je tedy potřeba k ušití této narcisky:

Pokud budete šít ze stuhy, tak cca 50 cm žluté stuhy a k tomu třeba ještě užší stuhu jiné barvy na střed. Pokud chcete šít z látky, tak 5 čtverců cca 10x10 cm.

Jak šít ze stuhy: stuhu poskládejte tak, jak vidíte na obrázku (zbytek stuhy odstřihněte) a vytvořte si tak 5 lístků.Pokud šijete z látky, připravte si 5 čtverců z látky (10x10 cm) a přehněte je napůl.Pak ohněte dva cípy k sobě tak, aby vytvořily lístek.Tím jsme vytvořili to samé, co ze stuhy tak, abychom neměli viditelný roztřepený okraj látky.
Dále postupujeme stejně se stuhnou i s látkou.
Spodní špičky  přehneme ještě jednou dovnitř, tím si lístek narcisky pěkně vytvarujeme a pak všech pět prošijeme.
Na střed narcisky buďto použijte užší stuhu, nebo ji přehněte napůl (jako na horním obrázku). Na látkový střed použijte pruh látky (cca 8 široký cm – šířka i délka podle vašeho vkusu), sešijte kratší strany, přehněte jej na půl,  a prostehujte u přehybu – nyní je žádoucí na konci roztřepený kraj látek.Narcisku pak našijte na čtverec světlé látky, nebo přímo tam, kde ji chcete mít.

Látková narciska, kterou na kurzík připravila Květa Sudová


Další narcisky:
od Jitky Jirkovské
 
A toto je tuším narciska Květy Sudové, kterou připravila na kurzík

A na závěr poznatek, který si na vlastní ruce vyzkoušely některé z nás: některé stuhy hodně kloužou a výroba narcisky pak vyžaduje velkou trpělivost – zkuste třeba sehnat stuhu, která má v okraji slabý drátek, narciska pak krásně drží tvar.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...