Translate

neděle 21. srpna 2016

Projekt Svatební quilt

Jitka Jirkovská navazuje na úspěšný projekt Antik quilt, který jsme vystavily na letošní PPM a vyhlašuje šití dalšího krásného tradičního quiltu:

http://www.philamuseum.org/collections/permanent/108226.html


Milé dámy,
Po úspěchu antik quiltů na PPM 2016 Vás chci pozvat na šití dalšího z klasických quiltů. Tentokrát jednoho z nejkrásnějších quiltů ve sbírkách Amerických muzeí.
Jedná se o svatební quilt Charlotty Gillingham a Samuela Padgetta Hancocka  z roku 1840 z Philadelphie. Je zajímavou a netypickou ukázkou tzv. quakerských quiltů. Dnes je k vidění v Philadelphia Muzeum of Art. http://www.philamuseum.org/collections/permanent/108226.html, zajímavé informace jsou i na stránkách http://www.quakerquilthistory.com/2012/09/quaker-aesthetics-and-album-quilt-made.html
Originál má 57 bloků. Bloky jsou šité různými klasickými technikami, aplikacemi, perskou výšivkou, vyšívacími technikami. Proto je práce zajímavá a rozmanitá a zatím je na ni i dost času. Plánované je vystavení na PPM 2018.
Moje představa je taková, každá si ušije samostatnou deku, z tolika bloků kolik jí bude vyhovovat. Techniky budou také víceméně dané samotnými bloky. Quiltování  bude na každé z nás jaké si zvolí, ať ruční či strojové. Předlohy na nějaké bloky mám a po domluvě je půjčím.
Jelikož se jedná o velmi variabilní projekt v případě zájmu mě prosím kontaktujte na JirkovskaJitka@seznam.cz nebo na klubu klasiků.
Věřím, že ke mně některé z Vás přidáte a utvoříme spolu opět zajímavou kolekci prací.
Jitka Jirkovská

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...