Translate

sobota 20. srpna 2016

Projekt Ústřižky staré Prahy

   Marcela Listíková přišla s nápadem "Vytvořit pro Prague Patchwork Meeting soubor malých quiltů, který by návštěvníkům přiblížil atmosféru města konání výstavy. Kolekce by měla působit jako mozaika vzpomínek na procházky Prahou."

Kostel sv. Klimenta v pražských Holešovicích    © Foto: Iva Kučerová
 
Technika:  Quilt – 3 vrstvy tkaniny spojené prošíváním, začištěné okraje
Rozměr:  Obdélník výška70 cm, šířka 40 cm nebo výška 40 cm, šířka 70cm
Je možné zpracovat různé detaily historického města – stará dlažba, vitrážové okno, domovní znamení nebo zákoutí starých uliček a zahrad, Vltavu, střechy, věže, mosty, podloubí, ale i vlastní fantazie a pocity inspirované městem, atd. Praha je malebná a rozmanitá a proto doufám, že si každý najde motiv blízký svému srdci. Je zde prostor pro klasické i moderní patchworkové i artquiltové techniky. Zvu proto k účasti každého, kdo má k tomuto tématu co říci (ušít). Projekt není soutěžní. Hlavní myšlenkou je vytvoření společného díla, pestrého obrazu krásné staré Prahy.
Jako malou motivační pobídku obdrží každá autorka dárkovou kazetu s keramickými miniaturami Prahy nebo keramickými vánočními ozdobami (dle vlastní volby) od firmy Keramika Listíkovi.

Přihlášky:  Zasílejte e-mailem na  tlistik@seznam.cz nebo poštou na adresu: M. Listíková, Školní 123, Štěchovice, 25207, do 30.1.2017. Uveďte název díla, celé jméno a adresu autorky, telefon nebo e-mailovou adresu.

Termín odevzdání:  Do konce února 2017.

Dotazy a informace u Marcely Listíkové na tel. 604 30 30 11

Těším se na spolupráci a přeji krásné patchworkové léto, Marcela.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...