Translate

úterý 4. července 2017

Projekt SVATEBNÍ QUILT 2019 – 4

V dnešním pokračování seriálu o svatebním quiltu se vám dostane – konečně – i nějaké té šablony. Vybrala jsem dva jednodušší bloky – tzn. bez křivek a aplikací.

Bloky s letícími husami


 Jde o nepravidelný nine patch (s menším středovým čtvercem) ve dvou provedeních. Hledala jsem anglický název bloků – takto do středu letící divoké husy se občas nazývají křižovatky – takže Husy na křižovatce a Husy a hvězdy na křižovatce.Husy na křižovatce


Oproti původnímu quiltu je tam o jednu husu navíc kvůli rozpočítání velikosti – 5 husí na 5 palců se počítá lépe. U prvního bloku jsou rohové díly jen půlené – je tedy prostor například pro aplikaci nebo výšivku.

Husy a hvězdy na křižovatce – pokud středový čtverec ušijete ze stejné látky jako křídla hus,
vznikne ve středu další Evening star


U druhého bloku jsou v rohových částech ještě hvězdy – Evening star, neboli Večernice. Oba bloky jsou náročné na přesnost šití.

Připravila jsem proto i šablony pro šití na papír – na díl s letícími husami a na křídla hvězdy. Také jsem připravila rozpisy jednotlivých dílů (jak velké dílky nařezat) a nebo šablony (pro ruční šití). V ruce lze šít dvěma obvyklými způsoby: anglickou metodou přes papír – stejně jako babiččina zahrádka potažením papírových šablony látkou a následným sešitím; a americkou metodou – obkreslením šablon na látku a následným sešitím v ruce podle čar. K dispozici také máte předkreslené bloky (v poloviční velikosti 6 palců, aby se vešly na A4 papír), které můžete použít k návrhu barevných kombinací.

Nejlepší možností, jak dát všechny rozkresy k dispozici, mi nakonec přišlo uložit je na veřejné uložiště: https://ulozto.cz/!WnKHITBKIlIm/04-svatebni-sampler-zip
Soubory uložím i do FB skupiny.

1 komentář:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...