Translate

neděle 5. listopadu 2017

Po dvou měsících...

Jedna vzpomínková fotka: běhoun na zeď pro mámu, ušitý před více než šesti lety...

Nemůžu uvěřit tomu, že už jsou to více než dva měsíce, co jsem psala na blog... Ale občas jsou v životě věci, které na sebe stáhnou veškerou pozornost... Tentokrát to byl synův nástup do školy. Tušíte, že je to pro toho prcka náročné, ale říkáte si - v čem je rozdíl oproti školce? Vstáváme stejně, máme to ještě blíž... Ale je to rozdíl a tak jsem na dva měsíce všechno odpojila, ani jsem zatím nedošila 100blokový quilt (tam u mne došlo zhruba u bloku č. 92 k totálnímu vyhoření nadšení pro tento projekt, netuším proč)... Ale je čas se vrátit ke všem svým rozjetým projektům - situace se trochu uklidňuje a všichni si pomalu zvykáme na jiný režim... a u mne pamalu narůstá panika předvýstavní ;)

Je čas na malou rekapitulaci mých WIP projektů a WISH projektů, UFO jsou v jiné záložce zde na blogu (a asi tam ještě chvilku zůstanou)...

WIP (tedy Work In Progres = rozpracované a zatím neodložené do UFO):
1. Svatební quilt 2019, ke kterému jsem v našem Historik klubu slíbila udělat trochu propagace a založila jsem tedy FB skupinu stejného jména. Připravuji k němu návody a rozkresy. Začíná to být opravdu urgentní záležitost, protože přes zdánlivě vzdálený rok 2019 je na tom hodně práce.
2. Můj nápad na téma křivky – nazvaný Pod mořskou hladinou. Téma křivky proběhlo letos na PPM v klasickém patchworku. Ten nápad je tak náročný, že počítám s několikaletou realizací. Brzo sem přidám první obrázky,  mám hotovu cca desetinu šití – je to projekt pro šití v ruce.
3. Projekt 100 bloků za 100 dní, kde mi k dokončení chybí ušít asi 8 bloků. Na jednu stranu to bylo šílené tempo, šila jsem vždycky víc bloků na jednou – ale jinak bych se asi neodhodlala ušít sampler takhle rychle. Moc mě to bavilo, ale prostě jsem před koncem projektu (a začátkem našeho prvního školního roku) ztratila dech.
4. V procesu je i můj L&E projekt – více o tom, co to je, na blogu Bonnie Hunter – který šiju podle jedné z jejích knih, také tomu chci věnovat jeden článek na blogu, protože si myslím, že je to zajimavá věc...


WISH (= přání), tedy to, co velmi chci aktuálně šít:
Kromě tedy asi milionu vzorů, které mne zaujaly a které bych chtěla někdy v budoucnosti vyzkoušet, jich je pár opravdu aktuálních (z různých důvodů):
1. Pokračování loňského velmi úspěšného projektu Ústřižky staré Prahy, který vymyslela a celý zorganizovala Marcela Listíková. Účastnice dostaly jako dárek keramické dárky z její rodinné dílny. A na zářijovém setkání BPK přinesla Marcelka i knihu se všemi quilty z této akce. Bomba. Soubor quiltů byl po PPM samozřejmě několikrát vystaven doma i v zahraničí. A nyní je vypsané pokračování pod názvem Můj rodný kraj aneb Krásy Čech a Moravy – a já už mám od Marcelky návrh na další quilt. Protože ona nejenže to všechno organizuje a zařizuje, ale dokonce i hýří nápady, které poskytuje účastnicím projektu, pokud mají zájem... Na to se těším :)
2. Tématem pro klasický patchwork na PPM je tentokrát Bouře na moři – mám to v hlavě a teď to ještě ušít...
3. A už tradičně se chci zúčastnit šití mystery quiltu s Bonnie Hunter, která už vypsala barevnou kombinaci a 24. listopadu vyjde první díl šití... 

Kdyby mne náhodou nebavilo šití, vždycky ještě můžu pokračovat v psaní seriálu o základních patchworkových pomůckách... a také mne čeká seriál ohlédnutí za posledním ročníkem PPM s fotkami Jany Feuereislové.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...