Translate

neděle 10. června 2018

Projekt SVATEBNÍ QUILT 2019 – 8

Dnešní díl bude trochu náročnější. První blok je opět typu nine X – nepravidelný ninepatch po diagonále. Aby vypadal blok pěkně a dílky byly tak akorát, bohužel tu nejsou žádná celá čísla v rozměrech.
V přiložených souborech je možnost šít blok přes papír – potom se čtyři stejné díly spolují dokola technikou zvanou nedošitý čtverec. V obrázku jsem očíslovala postup šití. První šev je jen přes půlku středového čtverce, pak se díly přišívají dokola a nakonec se došije první šev.Přikládám opět také PDF se šalonkami pro anglický patchwork či rozkres pro řezání. Pokud použijete poslední metodu, našívají se nejdříve bílé trojúhelníky k hnědým obdélníkům, pak se vždy dva vzniklé trojúhelníky našijí ze stran na jeden červený pruh. Ke středovému čtverci se přišijou dva červené pruhy proti sobě a nakonec se vše sešije dohromady. Červené pruhy si nařežte cca 8,5 palce dlouhé, teprve po sešití celého bloku vnější konce zařízněte do špičky.Druhý blok je celý postavený na aplikaci. Jsou to husy v kruhu. V rozích pak jsou ještě aplikace listů – zřejmě břečťanu.


Hus je v kruhu osmnáct, sice to na první pohled nevypadá jako dobrý počet, ale – každou husu je třeba pootočit o 20 stupňů...

 

Na obrázku níže je vidět, jak jsem husy sestrojila, včetně průměru kruhů. Pokud tedy chcete, můžete si takto sestrojit libovolně velký husí kruh.

 

Podle quiltu na obrázku se zdá, že listy břečťanu jsou dovyšité (asi) stonkovým stehem, takže jsem k aplikaci nepřidávala stopku listu, ale to si samozřejmě může každý upravit podle sebe. Listy jsem také otočila špičkou ven oproti originálnímu quiltu – a všimla jsem si toho až při kontrole pravopisu. Takže ještě jednou správně – samozřejmě je úmístění aplikace na každém tvůrci...Di Ford ve své knize místo pamětního tisku, který je v centru husího kruhu, přidala opět hvězdu z kosočtverců, které jsem do rozkresu také přidala.

Soubory s rozkresy najdete ZDE.

Žádné komentáře:

Okomentovat