Translate

sobota 2. června 2018

Setkání BPK 2. června 2018

Dnešní setkání BPK bylo již podruhé v Café Kanpus v Náprskově ulici. Minule jsem nepostřehla informaci o přesunu místa konání z Rybné, takže jsem na schůzku dorazila se značným zpožděním. Dneska jsem si to naopak užila, neboť to mám tramvají téměř od dvěří domu ke dvěřím kavárny.


Detail quiltování na mém quiltu jménem Mapa, který jsem šila na letošní PPM –
v soutěži klasických quiltů bylo téma Bouře na moři
 Poté, co nás Jana Štěrbová krátce informovala o začátku přípravných prací na příští ročník PPM, jsme měly možnost prodiskutovat a upřesnit zadání soutěžního tématu pro klasické quilty na příští rok. Jako téma byl určen Drážďanský talíř. Květa Sudová si připravila úžasnou přednášku o tom, co vše se skrývá pod tímto jménem. Na stránkách PPM a v newsletteru to bude určitě všechno uvedeno jasně. Zatím to vypadá, že podmínkou (kromě dodržení velikosti) bude i 9 celých talířů na quiltu (mohou být i výseče, ale dohromady musejí dávat 9 celých talířů). Další podmínkou bude i správná technika šití – tedy aplikování talíře na podkladovou látku.

Další minikurz vedla Jana Štěrbová, která nám ukazovala jak na sgraffiti quilting. Dala jsem jako ilustraci do úvodu obrázek ze svého quiltu, který jsem vystavovala letos na PPM v soutěži Bouře na moři. Samozřejmě moje úroveň volného prošívání je úplně jinde (jakože mnohem horší) než Jany. Bohužel fotka, na které je ukázka jejího quiltování, je hrozně rozmazaná a nejde použít. Tak aspoň takhle.

Nakonec jsme si promítaly pár fotografií z březnové patchworkové výstavy ze španělského Sitges – s patřičným komentářem těch, které se výstavy osobně zúčastnily. Přes 900 fotografiií je k vidění zde: https://www.flickr.com/photos/sitges-visit/albums/72157693142500495

 

Žádné komentáře:

Okomentovat