Translate

BPK – Klub tradičního patchworku

nejbližší schůzka Klubu tradičního patchworku: 
paní Charvátová již nadále nebude poskytovat svoji učebnu
pro schůzky klubu – nové místo je v řešení...

nejbližší schůzka Art clubu:
v pátek 12. 5. 2017 v 16 hodin (Přístavní 14)

nejbližší setkání BPK:
sobota 3. 6. 2017  v 11:15 hodin (hotel Central, Rybná 8)SCRAP: Stále platí moje výzva k výměně kousků látek. Kdo má zájem přinese pruhy široké 2,5" a 10" dlouhé (" je označení pro palce). Kdo trvá na centimetrech tak cca 7 x 26 cm (zaokrouhleno). Doporučuji přinést cca 10–15 kusů, klidně i víc kusů od jedné látky. Smyslem je získat různorodé kousky látek, ze kterých se pak krásně šijí scrapové deky – více jsem o tom psala ZDE.


24. 6. 2016  v 16 hodin

Poslední schůzku před prázdninami jsme vyplnili povídáním nejen o patchowrku a chystaných osobních projektech. S přáním krásných prázdnin se svými rodinami se sejdeme opět koncem září.

 

27. 5. 2016  v 16 hodin

Šily jsme pěkné narcisky a macešky, fota i s návodem brzo přidám na blog.

Na páteční květinový minikurzík Květy Sudové si přineste:
Materiál:
* 50 cm žluté stuhy 4 cm široké
* 5 obdélníků velkých 10 x 5 cm, z toho dva z jedné a tři z jiné látky, 10 cm stužky 1 cm široké, čtverec světlé látky 10 x 10 cm velký.

Pomůcky:
* Jehla, pevná nit, středně velké nůžky
* Psací potřeby

29. 4. 2016  v 16 hodin

Nebyla jsem ani na dubnové schůzce, kde se řešil projekt na příští dva roky, Lada informovala o chystané cestě za patchworkem do Japonska a Jitka Jirkovská předvedla ušití několika květin.

 

26. 2. 2016  v 16 hodin

Nebyla jsem na únorové schůzce Klubu tradičního patchworku. Vím, že kolegyně dokončily společný klubový projekt, který bude vystaven na 10. PPM. Březnová schůzka byla zrušena, sejdeme se tedy až koncem dubna. 

29. 1. 2016  v 16 hodin

Na lednové schůzce jsme opravdu řešili hlavně společný klubový quilt na výstavu. Přinesla jsem kousek ušitého vzoru bordury – tu jsme se rozhodly o kousek prodloužit a došít (další tři členky). Zároveň se řešilo sešívání quiltu, prošívání hotových bordur a lemování. Většina těchto prací se bude pravděpodobně realizovat na dvou schůzkách charitního šití a před příští klubovou schůzkou ˜– tím je také vyřešen program příštího setkání (kromě povídání, ukazování si nově ušitých věcí, prohlížení čerstvých čísel časopisů... :)))

29. 1. 2016  v 16 hodin

Lednová schůzka u Lady bude ve znamení dodělávání našeho společného quiltu, také budeme pravděpodobně probírat své "antik quilty". Dostala jsem za úkol ušít na papír části bordur ke společnému quiltu – ostatní, pokud vím, žádný domácí úkol neměly :o)

Stále platí moje výzva k výměně kousků látek. Kdo má zájem přinese pruhy široké 2,5" a 10" dlouhé (" je označení pro palce). Kdo trvá na centimetrech tak cca 7 x 26 cm (zaokrouhleno). Doporučuji přinést cca 10–15 kusů, klidně i víc kusů od jedné látky. Smyslem je získat různorodé kousky látek, ze kterých se pak krásně šijí scrapové deky – více jsem o tom psala ZDE.

Žádné komentáře:

Okomentovat