Translate

úterý 5. dubna 2016

Ohlédnutí za 10. PPM (1)

Moje n. k. Gábina se včera divila, že tu ještě není žádný příspěvek o výstavě, když o ní už dva měsíce mluvím :)
   No, jako vždycky to bylo náročné a je nutná trocha regenerace, nechat si dojmy alespoň chvilku uležet – ale už si v hlavě plánovat, kde začnu, protože toho bylo opět hodně a dojmů je spousta.
   Tentokrát jsem se nezúčastnila žádného z workshopů, ale podle zaplněné učebny, která byla letos v prostoru proskleného squashového kurtu, a podle spokojených tváří účastnic lze usuzovat, že i letos se kurzy líbily.
   Začnu tím, čím jsem před výstavou skončila – polštářem. Základem pro tento klubový projekt byly kvalitní košilové aj. odstřižky od textilní výtvarnice, které se rozdávaly na vánočním setkání BPK, doplněné vlastním materiálem. Technika vypracování byla libovolná.. Formát 40 x 40 cm se zapínáním, včetně vyjímatelné náplně. Polštáře, které si autorky po výstavě neodnesly domů, budou darovány do Mikulášské aukce Nadace Vize 1997 (tedy i ten můj, černý vpravo dole).   Skoro pořád jsem seděla v našem klubovém bazárku, který byl tentokrát oddělený od ostatních prodejců – v pátek se po dvou hodinách vyprodaly téměř všechny kousky látek. Naštěstí v sobotu dopoledne dorazila další várka přebytků, a tak jsme se v sobotu nenudily. Neděle je už tradičně spíše oddychová, po vyplacení utržených peněz prodejkyním jsem měla odpoledne dost času na pořádné prohlédnutí si expozice – letos jsem měla skvělou společnici Květu Sudovou. Také byl čas  na procházení obchůdků, kde už skoro nikdo nebyl – a na nákupy, samozřejmě...
  Nebyla jsem v bazárku sama, musím moc poděkovat svým kolegyním z našeho klubu tradičního patchworku za velkou pomoc – Hance Dlhé, Jitce Jirkovské, Lence Harákové a Juditě Vondráčkové.

bazar BPK v sobotu odpoledne

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...