Translate

pátek 6. listopadu 2015

Round Robin trochu jinak... aneb Vzpomínka na 9. PPM č. 7

Jak už jsem psala, letošní hvězdou PPM byli designéři Kaffe Fassett a Brandon Mably. Kromě designu látek a quiltů se oba dlouhobě věnují pletení – tedy návrhům barevných vzorů. Takže zatímco v sobotu proběhl workshop patchworkový, v neděli byl také workshop pletací – a opravdu těžko říci, který z nich měl větší úspěch... Tohoto workshopu jsem se nezúčastnila, takže o něm referovat nemůžu, ale na PPM byl vystaven i jeden pletací projekt (umístěný ve stejné místnosti jako projekt Kazachstán):

Round Robin – tentokrát na 9. PPM jinak

Přátelské šití den, kdy se ušitý střed deky doplňuje ušitými díly dalších účastnic tohoto projektu až k výslednému překvapivému závěru, určitě všichni dobře známe. U nás se pro tento způsob společné práce již vžil název "Pešek".
   Skupina "Ten to Twelve" (T-T-T), kterou tvoří 10 až 12 členek Bohemia Patchwork Klubu, se rozhodla pro letošní ročník PPM a u příležitosti účasti Kaffe Fassette a Brandona Mablyho vytvořit originální přátelské deky netradiční technikou – pletením.
   Základ deky, která bude po dokončení spíše plédem, tvoří upletený střed, okolo kterého s použitím barevných vyplétaných vzorů každá účastnice připlete či přišije upletený 10 cm široký pruh. Barevnost a námět jsou jako vždy určeny středem, který uplete první účastnice. Rozpletené dílo putuje od jara 2014 mezi členkami skupiny a výsledné plédy jsou vystaveny na 9. ročníku PPM v hostelu STEP.
   Slavnostní předání těchto pletených Round Robinů se uskutečnilo na začátku března ve španělské Barceloně, kde byla skupina na výletě spojeném s návštěvou výstavy "Festival Internacional del Patchwork 2015" ve městě Sitges. Díla byla následně dokončena a zde vystavena. Věříme, že se návštěvníkům PPM budou upletená díla líbit a že je budou inspirovat k následování.
   Za skupinu T-T-T
   Naďa Harbichová

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...